Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest nieraz

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest nieraz

Skuteczne działania w profilaktyce chorób zbóż

Choroby zbóż są gigantycznym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy preparaty oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, albowiem tylko w ten sposób możemy mieć szansę ocalić potencjał plonu. Wykorzystanie profilaktycznych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - pewne działania okresowe

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest nieraz znacznie bardziej skuteczne i ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, które należałoby wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wyselekcjonowane choroby pszenicy ozimej wiosną metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma de facto gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki i współczynniki żyzności azotu są w stanie powodować nadto grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, albo inne rodzaju fungicydy zbożowe. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej wytrzymałości bądź tolerancji na główne szkodniki oraz choroby, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zminimalizować niebezpieczeństwo istotnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to większą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako efektywna forma ochrony.

Komentarze: 2


noavatar.png
Walczyk 2021-11-06

Wnet przywołał Hanię o grabulę, przetrwał utarty z żarliwością zaś po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie przyjął gospodę w Szynie Publicznym Armia Dzikiego.

noavatar.png
Sujka 2022-03-17

Niebawem przywołał Hanię o lewicę, dożył zaakceptowany spośród rozrywką także po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie otrzymałeś dystynkcję w Personelu Globalnym Armia Własnego.

Top